Tridsať spisovateľov na jednom mieste, 17. 11. 2015

plagat-a3_navrh_compressed

Utorok 17. 11. 2015 v čase 15.00 – 18.00 h

Tým magickým miestom, ktoré nás dokázalo takto dať dokopy, bolo Kníhkupectvo Panta Rhei, na Poštovej ulici  v Bratislave. S nápadom prišla Silvia Antalíková a stretnutie bolo vymedzené vtipnou pozvánkou „pre všetkých závislákov, ktorí majú radi písmenká a vôňu kníh“ :-)  

A ako stretnutie hodnotím?

Bol sedemnásty november, voľný deň, štátny sviatok. Oslávili sme ho veľkolepo, s ľuďmi, ktorí milujú knižky. Bola to najväčšia tohtoročná koncentrácia spisovateľov na jeden meter štvorcový. Ozajstná novembrová revolúcia! Ak duch dobrodružstva zvíťazil aj vo Vás, boli ste jej aktérmi a videli sme sa :-)

Tri hodiny ubehli ako voda. Stretnutie moderovali Ondrej KalamárMiroslav Kapusta, takže celá udalosť prýštila vtipom a neformálnou atmosférou. Každý z nás, spisovateľov, dostal svoj priestor na pódiu, aby sa predstavil. A veru, nik neváhal prejaviť svoju osobitosť, veď inak ani nemohol – pretvárka tu nemala miesto.

Najlepšie to zhodnotil Mirko Kapusta na záver, keď ocenil, že z celého stretnutia je cítiť obrovskú prajnosť medzi spisovateľmi, ktorí sme sa akcie zúčastnili, čo na slovenské pomery nie je vždy úplne samozrejmé – ak teda môžem jeho slová takto voľne parafrázovať.

No, a pokiaľ ste v Panta Rhei neboli, keďže aj inde v tento deň zúrili revolučné výzvy, nemusíte ľutovať, mám pre Vás dobrú správu. Okrem tejto webovej stránky som pre Vás, fanúšikov mojich knižiek a môjho spisovateľského života, spustila tiež facebookovú „fan“ stránku. Na nej sa ešte rýchlejšie dozviete, čo mám nové a dostanete sa aj k viacerým pikoškám :-) Ak teda máte účet na Facebooku, nájdete moju stránku na adrese https://www.facebook.com/slavkabooks/ – kliknete na „Páči sa mi to“ a uvidíte nové príspevky aj u seba na časovej osi. Tak napríklad, aké boli komentáre k nášmu stretnutiu spisovateľov, si už teraz môžete prečítať TU.

Na záver si len želám, nech žiadne veľké revolúcie v blízkej dobe nie sú, aby ste mohli moje knižky čítať nerušene v pohodlí svojho domova :-)

Želám krásne čítanie

Slávka