Spisovateľská ruleta, 7. 6. 2016

plagat_ruleta_mensi_6mb_compressed

Utorok 7. 6. 2016 o 17.00 h

Panta Rhei, Poštová ulica v Bratislave.

Ako sa vraví: „S jedlom rastie chuť“. A tak, po úspešnej akcii „Tridsať spisovateľov na jednom mieste“, iniciovala moja spisovateľská kolegynka Silvia Antalíková aj tento rok podobné stretnutie. Ešte väčšie a azda aj zábavnejšie. A prečo práve s názvom Spisovateľská ruleta? Zvedavá bola aj Karin Majtánová, moderátorka relácie RELAX v TV Ružinov. Keďže bývam v bratislavskej časti Ružinov, tak ma vyspovedala. Continue reading

Babinec v Starej Turej, 10. 3. 2016

babinec-hotel-lipa_compressed

Štvrtok 10. 3. 2016 o 17.00 h

Hotel LIPA, Husitská 5, Stará Turá.

Medzinárodný deň žien. Kedysi za socializmu sa ženy sťažovali, že to bol vlastne sviatok mužov – v podnikoch dali kolegyniam karafiát a potom si spravili pri vínku riadnu žúrku. Samozrejme, ženy – matky po gratulácii frčali domov k deťom… veď aj ten ich manžel niekde pracoval :-)

Časy sa ale zmenili. Dnes už my ženy vieme, že najlepšie je v tento deň urobiť si BABINEC!

A na taký som bola pozvaná aj ja, ako hosť a autorka románov, ktoré čítate prevažne Vy, milé čitateľky. Program v Hoteli Lipa bol zaujímavý, ako ste si to určite už prečítali z Pozvánky vyššie. Tak sa teda na realitu pozrite bližšie… Continue reading

Beseda v Tovarníkoch, 19. 11. 2015

pozvanka-1

Štvrtok 19. 11. 2015 o 18.00 h

Obecná knižnica – Obec Tovarníky.

Do obce, ktorá je zaujímavá aj tým, že bola kedysi súčasťou Topoľčian a neskôr sa osamostatnila, som ako zvyčajne cestovala aj s manželom. Robí mi fotodokumentáciu z akcií a vlastne vo všetkom od začiatku môjho vydávania knižiek je mi veľkou oporou.

Na besedu ma pozval pán starosta Marián Nováčik, spolu s pani knihovníčkou Idou Bobockou. Knižnica sa nachádza v budove Obecného úradu v Tovarníkoch, tak sme vedeli, že ju ľahko nájdeme.

Už po ceste nás postretli dve milé prekvapenia. Aké? Continue reading