Odskočila som si do Nitry, 9. 10. 2013

Keď som pred rokom prijala pozvanie na besedu od Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre, plánovala som, že si ešte predtým spolu s manželom pozrieme mesto. No, čo čert nechcel, cestou sme sa neplánovane zdržali a do knižnice tak dorazili na poslednú chvíľu.

S radosťou som preto využila možnosť navštíviť Nitru opäť, v stredu pri príležitosti besedy mojich troch priateliek, spisovateliek – Ruženky Scherhauferovej, Andrejky Novosedlíkovej a Danky Janebovej.

V spoločnosti mojej priateľky a rovnako slovenskej autorky, Lenky Riečanskej, spolu s fanúšikom dobrých kníh, Lacom Blehom, sa nám podarilo vidieť v meste pod Zoborom viacero pozoruhodných, občas až čarovných zákutí…

Bolo to krátke, no veľmi príjemné popoludnie. Navyše, spojené s podnetnou besedou v kaviarni Gustoso Wine&Brandy. Len tak, občas vypadnúť z denného kolobehu, nielen že výborne osvieži myseľ, ale prídete aj na nové nápady. A určite, niektoré veci budete vidieť zrazu inak. Akosi z nadhľadu. Preto vrelo odporúčam a ďakujem za tento deň :-)

Slávka