Literárny kolotoč v Zámockom parku, 12. 7. 2015

pozvanka-lk_compressed

Nedeľa 12. 7. 2015 o 17.00 hod.

Babinec na kolotoči“ sa roztočil v Zámockom parku neďaleko vstupu do Pezinského zámku. Babinec to nebol bežný, ale zameraný na knižky. Zorganizovali ho pracovníčky Malokarpatskej knižnice v Pezinku pod vedením pani riaditeľky, Mgr. Daniely Tóthovej, ktorá celé podujatie aj zručne moderovala.

Komu sa na kolotoči zakrútila hlava?

Našťastie, neviem o nikom, aspoň žiadnej z nás, piatich „báb“ a súčasne slovenských autoriek ženských románov, určite nie. A to sme sa na pomyselnom Literárnom kolotoči krútili čítaním úryvkov z našich knižiek celkom dynamicky. Výdatne nás povzbudzovalo aj podvečerné pezinské slniečko, takže jediní, ktorým sa mohli zakrútiť hlavy, boli zámockí vinári, keď v parku stáčali hrozno. Dúfam, že vo fotogalérii ich medzi nami neprehliadnete :-)

Vedľa mňa sedela Ruženka Scherhauferová, v strede pani riaditeľka Daniela Tóthová, po jej ľavej ruke Mirka Varáčková, Adriana Macháčová a poslednú sedačku kolotoča obsadila Barbara Pribylincová.

Musím len súhlasiť s postrehom pani riaditeľky, ktorá po prečítaní všetkých úryvkov z našich knižiek poznamenala – dovolím si voľne parafrázovať jej slová – že každá z nás, napriek tomu, že sme označované za autorky ženských románov, prečítala jedinečnú ukážku nielen čo do obsahu, ale aj formy spracovania príbehu. Všetky máme skrátka vlastný štýl a oslovujeme čitateľské publikum po svojom. A to je dobre. Ja len dodávam, že v podstate každá žena je rada, keď je osobitá a chlap si ju tak nepomýli s nejakou inou :-)

Tento letný podvečer sme zakončili, ako je to vinohradníckej obci vlastné – vínkom. Pani riaditeľka každej z nás jedno fajnové ružové darovala pri rozlúčke, nafotila som ho spolu s ďalšími milými darčekmi, ktoré som pri tejto príležitosti dostala.

Revitalizovaný Zámocký park som si už pozrieť nestihla, keďže vždy je ešte po skončení besedy o čom rozprávať, hoc aj pri otvorených dverách auta. Je to ale aspoň jeden z dobrých dôvodov, prečo sa do Pezinka opäť niekedy prídem pozrieť. Možno už na jeseň, keď pôjdeme tradične ochutnať nový burčiak :-)

Tak teda „na zdravie!“ – a ďakujem všetkým za krásnu nedeľu

Slávka