Výhybky osudu

Vyhybky osudu17.3.2015 – kniha vydaná vo Vydavateľstve IKAR

24.3.2015 – krst knihy – Adela Banášová

 

 

 

 

Ako vznikli Výhybky osudu?

K napísaniu románu ma inšpirovali najmä dve veci – moje vlastné zážitky z prostredia detského oddelenia nemocnice, kde som po ukončení zdravotníckej školy pracovala a čisto dievčenský kolektív v škole, ku ktorému zasa patrili babince a stanovačky. Podarilo sa mi tak splniť si svoj dávnejší sen, vrátiť sa do búrlivého obdobia môjho života, pričom však postavy v románe som už nechala konfrontovať sa s výzvami dnešného, moderného sveta dievčat a žien.

Teším sa, že román “VÝHYBKY OSUDU” mi opäť vydáva Vydavateľstvo IKAR. Viem totiž, že od redakčného spracovania textu, od návrhu peknej obálky a od kvalitnej tlače či väzby knihy záleží, či Váš zážitok z jej obsahu bude nakoniec dokonalý. A o to mi vždy ide.

Knižka je síce o dvadsaťpäťročných dievčatách, ale z besied s Vami viem, že aj my, ženy zrelého veku, si rady zaspomíname, aké sme boli. A v kútiku duše stále sme :-) Tak teda hoďte predsudky za hlavu a vstúpte, do tak trocha komplikovaného, no odhodlaním nabitého života Lucie, detskej sestry z bratislavkých Kramárov.

 

Ako sme knihu krstili?

Je to zvláštne. Vraví sa, že pri krste sú sudičky, ktoré človeku dokážu pririeknuť osud. Lenže pravda je aj to, že osud si vytvárame tým, akí sme a ako konáme. Keďže obsah knihy poznám, veď som ju písala, tak môžem zodpovedne povedať, že to funguje aj naopak. Akí sme, taký budeme mať aj krst.

Spôsob, akým sa všetko zbehlo, bol tak dokonale zladený s charakterom hlavnej hrdinky Lucie a jej príbehom, že som sama tomu nemohla uveriť. Všetko malo byť najprv úplne inak a neskôr. No osud chcel, aby sa to zvrtlo a stalo presne tak, ako sa to aj napokon stalo a to do týždňa po tom, ako VÝHYBKY OSUDU uzreli prvý raz pulty kníhkupectiev.

Dostali ste už niekedy takúto pozvánku? Pozvaní hostia áno.

Pozvanka_VO

 

Pod mailom s mapkou bol ešte odkaz na moju webovú stránku, kde sa každý mohol dozvedieť, že samotný krst bude v utorok 24. marca v bratislavskom nákupnom centre EUROVEA a bude súčasťou programu Dňa zdravia a rodiny, ktorý organizovala redakcia časopisu Slovenka – Zdravie rodiny. Keďže Lucia je zdravotná sestra, krst jej príbehu sem perfektne pasoval. A krstnou mamou mohla byť skvelá, vtipná a pohotová Adela Banášová. Taká je pravda a životu som za túto „výhybku“ naozaj veľmi vďačná.

Dosť však bolo slov! Vychutnajte si zostrih z krstu v päťminútovom videu. Rada sa pochválim, že ho robil môj starší syn Lukáš. Strihol si aj jednu fotku s Adelou, ktorú som Vám zaradila do fotogalérie pod videom. Mladší syn Matej sa zas stará o túto moju webovú stránku – tak takých mám ja pomocníkov! Bavte sa teda spolu s nami a verím, že knižka Výhybky osudu Vám príjemne oživí blížiace sa leto nečakaným vzrušením :-)

…a blahoželanie, spolu s milým prekvapením, prišlo aj od rodiny z ďalekej Kanady :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>