Kvarteto

kvarteto-vyssia kvalita22.07.2012 – kniha vydaná vo Vydavateľstve IKAR

07.02.2013 – krst knihy – Peter Cmorík, Mirka Partlová

 

 

 

 

Stále skúšam niečo nové…

Po debutovom románe “Nádej stratených duší”, ktorý bol o nečakanom spojení ľudí z dvoch iných vzťahov, prišiel román “Víťazné prehry”. Ten bol o vnútornom pohľade ženy, manažérky, na samu seba v jej hraničných životných situáciách. Teraz prichádzam s príbehom štyroch rodín, ktoré život spojil do pomyselného kvarteta. Žiadna z nich nie je dominantná, každá má v knižke svoj priestor a každá je úplne iná. Výzvou pre mňa bolo, napriek týmto rozdielom, dať všetkým rodinám niečo, čo ich spája. Rovnako, ako sa spájajú karty v známej hre kvarteto podľa rovnakých symbolov. Posúďte sami, ako sa mi to podarilo.

Vydavateľstvo IKAR mi ponúklo, keď som knihu dopísala, že by ju vydali v rámci novej knižnej edície Príbehy z kabelky. Oslovilo ma to ako niečo nové, čo ide v ústrety najmä Vám, milé čitateľky. Veď knižku naozaj ľahko šupnete do kabelky a vďaka mäkkej väzbe je aj cena veľmi priaznivá :-)

Takže, aj keď bolo treba dlhšie čakať, kým kniha v edícii príde na rad, ten čas nastal a nesmierne sa tomu teším. Ďakujem za túto možnosť môjmu stabilnému partnerovi – Vydavateľstvu IKAR.

Ikar

 

Ako sme knihu krstili?

Román Kvarteto sme krstili už ako polročné dieťa. To preto, aby mohol byť krst pompézny. A veruže bol. Veď krstilo sa nielen moje Kvarteto, ale aj ďalších jeho sedem kabelkových súrodencov. Café Cverna bolo vo štvrtok 7. februára 2013 tým najlepším miestom pre stretnutie toľkých autoriek ale aj autorov. Ktorých? To zistíte, keď si pozriete video:

Ako zvyčajne, PR manažérka Vydavateľstva IKAR, pani Mária Lešková, všetko dokonale zorganizovala. Pozvala charizmatických mladých a umelecky cítiacich krstných rodičov, Petra Cmorika a Mirku Partlovú. Peter zahral svoje romantické songy a predstavil aj novinku zo svojho chystaného albumu. Všetko je zachytené na videu. A čím sme krstili? No predsa tým, čoho je v kaviarni požehnane – kávovými zrnkami. Ostali len spomienky a vôňa kávy, ktorá ide z fotografii. Tak teda nasajte tú atmosféru…

Vďaka za Váš záujem!