Celodenné stretnutie ŽENY s.r.o., 26. 9. 2015

snimka22 Zdroj: podpora-podnikania.sk

 

Sobota 26. 9. 2015 v čase 12.00 – 18.00 h.

V bratislavskej Petržalke je kaviareň Monsters Café. Z vtáčej perspektívy ju môžete vidieť na hornom obrázku. Keďže bolo chladno, akcia prebiehala vo vnútri kaviarne.

Ako som sa o podujatí dozvedela?

Pozvala ma Marika Studeničová s vysvetlením,  že pôjde o predaj hand made výrobkov žien, ktoré sa vzájomne podporujú a že aj spisovateľky sa budú môcť prezentovať svojou tvorbou. Súhlasila som a tešila sa, veď bola to opäť príležitosť zažiť niečo nové.

Viac som si o akcii prečítala TU a TU. Podobné podujatie bolo na jar, tak som si myslela, že viem, čo môžem čakať. No mýlila som sa…

 

Moje zážitky boli pestrejšie, než som čakala.

V živote sú podnety, ktoré získavame akoby z povrchného vnímania vecí či udalostí a potom podnety, ktoré nás zasiahnu bezprostredne po tom, ako prenikneme do hĺbky toho, čoho sa práve dotýkame a zažívame takpovediac na vlastnej koži.

Povrchný vnem je napríklad to, keď si pozriete tieto obrázky:

Určite by ste na základe týchto fotografií vedeli hovoriť o tom, že tam boli rôzne ženy, ktoré predvádzali svoje vlastné výrobky, my spisovateľky s knižkami, vzájomné diskusie, umelecké fotografovanie, živá hudba, bar, prezentácia na plátne o tom, čo to projekt Ženy s.r.o. je ústami jeho zakladateľky Dáši Černej Gejdošovej. Pokračovalo žrebovanie výhier, spoločné fotografovanie a napokon posedenie do neskorého večera s tými, ktorí sedieť počas dňa nemali čas, keďže boli organizačným „štábom“ ale aj s tými, ktorí nemali pred sebou dlhú cestu a chceli si užiť neformálnu atmosféru baru pri fajn hudbe s novými ľuďmi – lebo myslím, že viacerí sme sa videli prvý raz a takéto stretnutia potom vždy majú náboj akejsi vzájomnej zvedavosti, kto čím prekvapí.

A tu som sa v mojom rozprávaní dostala práve k tej hlbšej rovine celej poldennej akcie.

Zľahka by som mohla začať tým, že už dávnejšie som zvažovala, že by som začala chodiť do fitka – neďaleko domu máme „Expresku“. Všetko funguje – život zariadil :-) Áno, život má aj zmysel pre humor. Pochopte – vyhrala som v tombole svoju vlastnú knihu, ktorú som tam dala do žrebovania. Všetci sa smiali… Tak ako náhradu som žrebovala z obálok a hádajte, čo som vyhrala? Správne! – dvanásť cvičení v Expreske!!!

Druhý, symbolický a mimoriadne príjemný moment bol, ako ste si iste na fotografiách všimli, že na akciu prišla krstná mama mojej druhej knižky Víťazné prehry, Beáta Dubasová.

Avšak to, čo na celej tejto akcii driemalo hlboko pod jej povrchom a čo som dokonale začala vnímať a mohla preciťovať predovšetkým  pri večernom stretnutí, boli postoje ľudí, ktorí sú s projektom Ženy s.r.o. spojení. Nadšenie pre vec vzájomnej spolupráce a pomoci, rastúca osobná energia z hľadania spôsobov „ako to ide“ a aj životný príbeh samotnej Dášky Černej vo mne vzbudili osobné sympatie. Navyše, svojím projektom Ženy s.r.o. vo mne dokázala vyburcovať proaktívne postoje k vzájomnej spolupatričnosti a pomoci nielen nás žien. Určite, ak si nájdete trocha času, by som Vám odporučila pozrieť si tiež ďalšie jej projekty, vzájomne sa dopĺňajúce, ktoré nás ženy dokážu posunúť vpred, či už podporou nášho podnikania, ale aj osobného rozvoja ako takého.

Som rada, že som tu spoznala nových, skvelých ľudí, ktorí ma oslovili do hĺbky duše. Teším sa, že som Vám ich prácu mohla priblížiť aj cez tento môj príspevok a možno tak priniesť kúsok inšpirácie, ako i v tom Vašom živote zmeniť to, čo Vás už možno nenapĺňa a ako môžete nabrať nový dych.

Prajem Vám veľa optimizmu a odhodlania v duchu sloganu z tričiek Žien s.r.o.:

„Narodila som sa byť šťastná a nie normálna!“

 

Slávka