Beseda v Kúpeľoch Brusno, 23. 5. 2013

dsc01319

Štvrtok 23. 5. 2013 o 15.30 hod.

Brusno je malá obec kúsok od Banskej Bystrice. A keďže sme spolu s Lenkou Riečanskou na nasledujúci deň mali byť na Banbyčitariáde práve v Bystrici, využili sme cestu tam a dohodli si návštevu brusnianskych kúpeľov, v Liečebnom dome Poľana. Očakávali sme, že kúpeľní hostia sa asi tak trocha aj “nudia” a po denných procedúrach si radi zájdu na besedu s nami v rámci nejakého rozptýlenia. No naše očakávania sa úplne rozišli s realitou…

Sklamanie?

Mali sme jednoducho smolu, že niekoľko dní pred našou besedou v Brusne vytrvalo pršalo. Až práve v deň”D” našej besedy vykuklo slniečko a tak hostia hneď po procedúrach v húfoch odchádzali von na prechádzku do sviežeho lesoparku. Slniečko a odparujúca sa vlhkosť k tomu doslova volali.

Zasadačka bola skoro prázdna, aj keď niekoľko ozajstných záujemcov prišlo. Tých si na druhej strane o to viac vážime a ďakujeme im za atmosféru, ktorú vytvorili.

Prišiel nás povzbudiť aj Mirko Kapusta, básnik, a tak sme skončili napokon v bare hotela Poľana a príjemne sa pobavili. Našu návštevu si vedenie hotela poctilo aj veľmi chutnou večerou podávanou mimoriadne  pohostinnou obsluhou kuchyne. Odchádzali sme preto neskoro, takmer za tmy, zato však nabití energiou z tohto krásneho prostredia.

Na záver sme to teda zhodnotili pozitívne – stálo to za to :-)
Slávka