Beseda v kníhkupectve Martinus, 19. 2. 2013

obr_1

Utorok 19. 2. 2013 o 18.00 hod.

Beseda s autorkami edície Príbehy z kabelky. So mnou sa stretnutia zúčastnili aj Adriana Macháčová a Marika Studeničová – v kníhkupectve Martinus.sk, v Bratislave, na Obchodnej 26.

Moje zážitky z besedy?

Predstavte si veľké kníhkupectvo v obchodnej zóne v Bratislave, večernú chladnú februárovú ulicu, kedy už vonku svietia neónové reklamy a ľudia vchádzajú do kníhkupectva, aby sa možno ohriali a popri tom rozptýlili myšlienky z práce medzi regálmi plnými knižiek. Farebné obaly s titulkami, ktoré ich magicky priťahujú, aby vzali knihu do rúk a nahliadli. A zrazu, čo vidia? Kožená sedačka na pódiu a v nej “nejaké ženy”, ktoré spovedá mladý a vtipný moderátor. No nespozorneli by ste? Určite áno.

Tak sa viacerí zastavili, započúvali sa… Čo budeme hovoriť? Pódium bolo skvelo nasvietené, pripadala som si tam ako na nejakej slávnostnej “omši v knižnom chráme”. Navyše, stretla som sa tam neplánovane aj s Beatkou Dubasovou – speváčkou a krstnou mamou mojej druhej knižky Víťazné prehry. Nečakané stretnutia s blízkymi ľuďmi sú tie najkrajšie.

Bol to skrátka taký pekný, svojou atmosférou slávnostný večer medzi knižkami. Ďakujem zaň.
Slávka