Babinec v Starej Turej, 10. 3. 2016

babinec-hotel-lipa_compressed

Štvrtok 10. 3. 2016 o 17.00 h

Hotel LIPA, Husitská 5, Stará Turá.

Medzinárodný deň žien. Kedysi za socializmu sa ženy sťažovali, že to bol vlastne sviatok mužov – v podnikoch dali kolegyniam karafiát a potom si spravili pri vínku riadnu žúrku. Samozrejme, ženy – matky po gratulácii frčali domov k deťom… veď aj ten ich manžel niekde pracoval :-)

Časy sa ale zmenili. Dnes už my ženy vieme, že najlepšie je v tento deň urobiť si BABINEC!

A na taký som bola pozvaná aj ja, ako hosť a autorka románov, ktoré čítate prevažne Vy, milé čitateľky. Program v Hoteli Lipa bol zaujímavý, ako ste si to určite už prečítali z Pozvánky vyššie. Tak sa teda na realitu pozrite bližšie…

A moje postrehy, ktoré jednoducho musím spomenúť?

Veľkým prekvapením bolo pre mňa stretnutie s pani Oľgou Kralovičovou – prekladateľkou kníh o Harrym Poterovi. Knihy musel niekto preložiť do slovenčiny, ale že je to rodáčka zo Starej Turej, som naozaj netušila.

Program bol bohatý, najviac ma však oslovila módna prehliadka. No nie iba kvôli oblečeniu na akúkoľvek príležitosť, ale najmä modelkami, obyčajnými ženami, ktoré si predvádzanie patrične užívali :-)

Patrí sa mi aj poďakovať. Jednak skvelej  manažérke Nine Haverovej, ktorá nielenže mala tento výborný nápad, ale dokázala ho aj dokonale zrealizovať. Takisto ďakujem vždy pohotovej moderátorke Karin Majtánovej. Vyspovedala ma dôkladne. Kládla nevšedné otázky a prítomné dámy sa o mne a o mojich knižkách dozvedeli aj to, čo som ešte nikde nespomínala.

Deň žien za nami. Nedostala som karafiát ale iné kvietky – parádnu kyticu, takže nič už nie je ako kedysi. A to je dobre. Život nemá rád nudu a stereotyp. K nám ženám je dokonca ústretový. Prečo to viem? Dnes sa už totiž k svojim deťom z osláv ponáhľať nemusím. Sú to dospelí chlapci :-)

Lúčim sa teda s Vami v tomto príspevku sloganom, ktorý dúfam nebudete brať ako nejakú moju výzvu ku feminizmu. Je to len číry prejav môjho zdravého ženského sebavedomia:

„Ženy, keď si samé dobre nespravíme, kto už iný nám dobre spraví :-) :-) :-)

Slávka

P. S. Žeby muži?