Autorské stretnutie na Magio pláži, 24. 7. 2013

magioplaz1

Streda 24. 7. 2013 o 17.30 hod.

Stretnutie na Magio pláži v Bratislave, na Tyršovom nábreží medzi divadlom Aréna a reštauráciou Au Café, zorganizovala Miestna knižnica Petržalka. Vierka Némethová, knihovníčka z tejto knižnice, “vyspovedala” nielen mňa, ale aj Janu Benkovú, ktorá tiež píše obľúbené ženské romány.

Neformálna atmosféra sa mi rátala…

Besedy v knižniciach sú fajn, ale poznáte to – musíte sa primerane obliecť, obuť a je to vždy tak trocha malá zoznamovacia slávnosť s mojimi čitateľkami.

Na pláži je to iné. Sedíte v tôni stromov, na skok od piesku a vody a z barov s občerstvením počujete letné hity. Všade sú ľudia v plavkách. Vyvaľujú sa v hojdacích sieťach, či na lehátkach a lenivo sledujú, čo ich vyruší z tejto “ťažkej pohody”.

A to sme boli presne my – čo píšeme knihy a nechávame si klásť rôzne zaujímavé otázky od Vierky Némethovej. Áno, uprostred dovolenkovej sezóny možno mnohí na našu besedu neprišli, ale na druhej strane, boli sme vlastne spestrením pre tých, čo ležali na neďalekom piesku, alebo sedeli v bare. Naďalej sa opaľovali, naďalej pili svoj drink, nemuseli sedieť strojene na našej besede a užívali si to tak, ako by si to s nami nikde inde neužili.

No nebol to skvelý nápad na miesto a čas, kde sa stretnúť?
Slávka