Krst knižky – Výhybky osudu, 24. 3. 2015

VO_mala-obalka

Utorok 24. 3. 2015 o 16.00 hod.

Museli ubehnúť tri roky od vydania môjho ostatného kabelkového Kvarteta, aby som mohla symbolicky, práve v Deň zdravia a rodiny, pokrstiť v nákupnom centre EUROVEA svoj štvrtý román, VÝHYBKY OSUDU.

Prečo symbolicky v Deň zdravia a rodiny?

V Bratislave sa práve v týchto dňoch chystal 10. ročník behu ČSOB Bratislava Marathon a  na 24. marca sa rozhodla redakcia mesačníka „Slovenka – Zdravie rodiny“ zorganizovať sprievodnú akciu k tomuto maratónu v podobe Dňa zdravia a rodiny. A keďže román zachytáva dej aj z prostredia detského oddelenia bratislavskej nemocnice na Kramároch, kde hlavná hrdinka Lucia pracuje ako detská sestra, bol môj román vhodným tématickým spestrením tohto dňa.

No a ja som sa mimoriadne tešila, že výsledkom tohto „paktu“ bola krstná mama pre moju knižku zosobnená úspešnou Adelou Banášovou. Okrem toho, celé podujatie moderoval Tomaggio, moderátor Rádia Anténa Rock. To je totiž rádio, ktoré môj manžel počúva v aute a tak si aj chlapi mali čo povedať :-) . Teším sa spoločnej fotografii s Valikou Malíkovou, riaditeľkou Vydavateľstva IKAR, ktorá hájila farby vydavateľstva v ktorom knižka vyšla.

Výhybky osuduviac fotografií, viac informácií a tiež  - VIDEO

Knižka je v pevnej väzbe a má 424 strán. Dôvod, prečo až tri roky trvalo, kým prišla na svet je ten, že ide o román, ktorý som začala písať ešte do zošita počas školy asi pred tridsiatimi rokmi a až teraz som ho oprášila a prerobila. A poznáte to, niečo prerobiť je oveľa ťažšie, ako začať od gruntu. Som však presvedčená, že tá námaha stála za to, pretože aj môj manžel, ktorý prečítal a bol prvým redaktorom všetkých mojich knižiek zhodnotil, že Výhybky osudu ho zaujali najviac. Nuž ale predsa, je to chlap, tak si urobte vlastný názor :-)

V každom prípade ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali nielen na vzniku tejto dlho očakávanej knižky, ale ktorí neváhali a do 24 hodín prišli na jej krst.

Slávka

P. S.  Krsty sú jedinečné a vskutku sviatočné stretnutia. Venujem im preto na mojej webovej stránke zvláštnu záložku – KRSTY KNÍH